Wyjątkowi trenerzy wezmą udział w II Międzynarodowej Konferencji Trenerów i Instruktorów Pływania w Warszawie
W ubiegłym roku wyszliśmy z inicjatywą takiej konferencji, by nasze środowisko trenerskie zdobywało wiedzę od najlepszych szkoleniowców w Polsce, ale też na świecie. Podczas pierwszej edycji byli z nami wybitni specjaliści z USA: Anthony Ervin i Dave Salo. Swoje wykłady miał też James Gibson. Tym razem również nie zabraknie gości z zagranicy, którzy opowiedzą o swojej pracy, koncepcjach i przekonaniach, którymi kierują się na co dzień – opowiada prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.
W hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel swoje wykłady poprowadzą między innymi Melanie Marshall, Ben Titley i Dirk Lange.
Brytyjka jest jedną najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kobiet w świecie trenerów pływania. Niegdyś znakomita zawodniczka – dwukrotna olimpijka oraz medalistka mistrzostw świata i Europy – już w roli szkoleniowca zyskała uznanie, prowadząc Adama Peaty’ego do wieloletniej dominacji i ogromnych sukcesów na arenie międzynarodowej w stylu klasycznym. Teraz opowie o pracy ze swoim najbardziej utytułowanym podopiecznym, ale też poruszy zagadnienie periodyzacji.
Marshall wystąpi w stolicy obok swojego byłego trenera, Bena Titley’a, który zdradzi tajemnice własnej filozofii treningowej i opowie o błędach, które popełnił na przestrzeni swojej kariery. Titley to szkoleniowiec o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, mający na swoim koncie współpracę z takimi zawodnikami jak James Gibson, Penny Oleksiak czy Summer McIntosh. Był głównym szkoleniowcem kadry narodowej Wielkiej Brytanii i Kanady, a obecnie współpracuje z hiszpańską federacją w ośrodku w Sant Cugat.
Z kolei Dirk Lange opowie w Warszawie o zasadach skutecznego treningu oraz jego optymalizacji na siłowni i basenie. Niemiec może się pochwalić wieloma sukcesami swoich podopiecznych, wśród których można wymienić chociażby ponad 110 medali igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Lange ma na swoim koncie posady trenera kadry narodowej Niemiec i RPA oraz współpracę ze znakomitymi pływakami – m. in. Fabio Scozzolim, Marco Kochem czy Therese Alshammar.
Wśród prelegentów nie zabraknie cenionych specjalistów z naszego kraju. Z zagadnieniem dotyczącym życia po zakończeniu sportowej kariery zmierzy się nasza była znakomita panczenistka, medalistka olimpijska Luiza Złotkowska. Z kolei tematem psychologii zajmie się Beata Mieńkowska.
Całe wydarzenie to nie tylko wykłady. Konferencja będzie też doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń i poglądów. Podobnie jak w ubiegłym roku, będziemy mieli panele dyskusyjne, które pozwolą kreatywnie porozmawiać o ważnych sprawach – wspomina Jędrzejczak.
W panelu dotyczącym założeń i realizacji planów olimpijskich porozmawiają ze sobą zagraniczni prelegenci. Będzie też miejsce na wnioski po olimpijskim występie polskich pływaków w Paryżu, a całość zwieńczy dyskusja o zarządzaniu klubami wielosekcyjnymi i rozwoju wodnych dyscyplin w obliczu niżu demograficznego. Konferencja organizowana przez Polski Związek Pływacki i Podlaski Okręgowy Związek Pływacki, której partnerami są sponsor główny PZP, czyli PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki i Arena, rozpocznie się w piątek, 20 września, o 13:30. Uczestników czekają trzy dni intensywnych wykładów oraz debat i paneli dyskusyjnych.
W wydarzeniu będzie można wziąć udział stacjonarnie, ale także za pośrednictwem transmisji internetowej. Więcej informacji jest dostępnych na stronie konferencjapzp.pl.