reklama
24 maj 2024

Orlen rekrutuje studentów i absolwentów uczelni na letnie, płatne praktyki

zdjęcie: Orlen rekrutuje studentów i absolwentów uczelni na letnie, płatne praktyki / pixabay/1996845
Orlen rozpoczął rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Przygotowano 25 miejsc. Jak podał w piątek koncern, zgłoszenia na praktyki, które odbywać się będą w jego zakładzie głównym w Płocku (Mazowieckie), można składać do 5 czerwca.
REKLAMA

"Ruszyła rekrutacja do programu letnich praktyk. W tym roku w Płocku dla studentów i absolwentów uczelni wyższych przygotowano aż 25 miejsc. Spółka na chętnych czeka do 5 czerwca" - ogłosił w piątek Orlen. Wyjaśnił, że program skierowany jest do studentów, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem kariery w koncernie.

"Letnie praktyki to doskonała okazja, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości" - podkreślono w informacji.

Jak zapowiedział Orlen, "trzymiesięczne płatne praktyki realizowane będą od lipca do września". Według koncernu, chętni mogą wybrać ich profil: produkcję w obszarach rafinerii i petrochemii lub zajęcia w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości. Wsparcie merytoryczne praktykantom zapewniać będą indywidualni opiekunowie.

Na praktyki aplikować można poprzez stronę internetową: https://www.orlen.pl/pl/kariera/oferty-pracy#Praktyki_i_sta%C5%BCe do 5 czerwca. Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 25 osób.

Orlen podał, że planowane praktyki na instalacjach produkcyjnych odbywać się będą na terenie jego głównego zakładu produkcyjnego w Płocku. Uczestnicy poznają m.in. procesy produkcji paliw i petrochemikaliów, funkcjonowanie istniejących oraz nowobudowanych instalacji.

"Aby zostać przyjętym na praktyki na instalacjach produkcyjnych należy być absolwentem lub studentem ostatnich lat. Preferowane na tym stanowisku kierunki studiów to: chemia, technologia chemiczna, automatyka, mechanika przemysłowa, inżynieria środowiska, inżynieria chemiczna, inżynieria przemysłowa" - zaznaczył koncern.

Jak wyjaśnił Orlen, praktyki w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości odbywać się będą w jego Centrum Badawczo – Rozwojowym, także w Płocku. "Do zadań praktykantów należeć będzie m.in. wykonywanie dedykowanych elementów procesu badawczego w zakresie syntezy organicznej związanej z otrzymywaniem zaawansowanych petrochemikaliów" - wspomniał koncern.

Zapowiedział także, iż praktykanci wezmą udział w badaniach związanych zagospodarowaniem i przetwarzaniem frakcji pozostałości z przerobu ropy naftowej, a wszystkie zadania będą realizowane z użyciem nowoczesnej aparatury do badania przemian chemicznych. "Preferowane kierunki studiów na tym stanowisku to: chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa" - zaznaczył Orlen.

W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny Orlenu, który jest największym kompleksem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce i jednym z największych tego tupu w Europie. W pobliżu zakładu w 2021 r. koncern otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe. Placówka zajmuje się m.in. optymalizacjami procesów produkcji oraz nowymi technologiami w segmentach petrochemii, rafinerii, a także w nisko i zeroemisyjnej energetyce.

Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

Gdy w 2023 r. zaktualizowano strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając jej priorytetowe cele po wcześniejszej fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG, zapisano m.in., że do końca dekady koncern planuje zainwestować ponad 320 mld zł. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Hel
6.6°C
wschód słońca: 07:13
zachód słońca: 15:44
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Helu